istanbul’da yeni kurulan uçuş eğitim akademisi İstanbul Flight Academy simülatör üreticisi Alsim’den ilk simülatörünü satın aldı.

Mayıs 2018’de kurulan İstanbul Flight Academy ilk simülatörünü dünyaca ünlü simülatör üreticisi Alsim’den satın aldı. AL 250 model simülatörü sipariş veren İstanbul Flight Academy PPL, CPL ve IR eğitimlerinde bire bir uçuş hissi veren simülatörleri kullanacak.

Alsim’den yapılan açıklamada tek ve çok motorlu uçuş eğitimlerinde eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına tam karşılık veren AL250 simülatörünün maliyet avantajı sunmasının yanı sıra uçak saatinden de tasarrufa yardımcı olduğu vurgulandı.

Bu cihazdan dünyada 30’dan fazla olduğu belirtilirken İFA CEO’su Fırat Köse farklı simülatör markaları arasından AL 250’yi tercih ettiklerini ve bu tercihte Alsim’in etkin pazar hakimi olmasının belirleyici olduğunu söyledi.

2018 yılında kurulan İstanbul Flight Academy PPL, IFR ve ATP eğitimleri veriyor. Filosunda Cessna 172, Cirrus SR20, Diamond 40 model olmak üzere farklı tipleride eğitim uçakları bulunan akademinin bu yıl sonunda Diamond 42 tipi bir uçağı daha filoya katılacak.

David Moore Womens Jersey